Osiedle Pogodne

Osiedle Pogodne w Szczecinie

Osiedle Pogodne w Szczecinie Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie  Projekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w SzczecinieProjekt budynków mieszkalnych - Osiedle Pogodne w Szczecinie

Osiedle Pogodne to zespół 5 budynków mieszkalnych, wielorodzinnych zlokalizowanych przy ulicy Popiełuszki w Szczecinie.  W każdym z obiektów znajduje się ponad 20 mieszkań, a najwyższe zostały zaprojektowano jako dwupiętrowe z antresolą i dużymi lukarnami.

Jednym z założeń projektu było optymalne wykorzystanie powierzchni działki. Dzięki 3-metrowym wysunięciom wyższych kondygnacji zyskano dodatkową przestrzeń mieszkalną. W parterach każdego z budynków zaplanowano garaże, a mieszkania zlokalizowano na najniższej kondygnacji posiadają dodatkowo ogródki przydomowe.

Obiekty to proste w formie bryły, przekryte zgodnie z zapisami decyzji o warunkach zabudowy dachami stromymi. Elewacje obiektu rozrzeźbione zostały wspornikowymi balkonami oraz lukarnami przebijającymi skośne dachy.

Kolorystykę budynków, charakterystyczną dla lokalnego dewelopera, tworzy jasne zestawienie bieli i szarości. Akcent kolorystyczne w postaci żywszych barw pojawia się w wykończeniu wspomnianych balkonów i lukarn.


Osiedle Pogodne
Lokalizacja: ul. Popiełuszki, Szczecin
Inwestor: Modehpolmo II Sp. z o.o.
Projekt: 2008 / Realizacja: 2015-2018